Objednávky na parazitické háďatká uzatvárame vždy v piatok do 10h a nasledujúcu stredu expedujeme. Ďakujeme.

Kalamitné napadnutie vošiek

Kalamité napadnutie voškami spôsobuje vážne škody na stromoch, kríkoch a okrasných rastlinách.

Ako proti nim bojovať?

Aplikujte postrek v čase keď sú vošky v mladom vývojovom štádiu ideálne tlakovým postrekovačom, ktorý otáča postrekované listy a zmáča aj ich spodnú stranu. Poškodený, pokrútený list sa už nevyrovnáva, ale nový rast je dôležitý a musí byť zdravý, aby mohol vyživovať plody na rastlinách.

Aplikujte postrek NeemAzal na napadnuté rastliny. Azadirachtin pôsobí tak, že potláča životné funkcie vošiek, molíc, strapiek a pásavky zemiakovej.

Účinná látka azadirachtin preniká do listov a zastavuje ohnivú činnosť škodcov. V priebehu niekoľkých hodín po aplikácii prestáva byť škodca aktívny, larvy sa ďalej nevyvíjajú a hynú. Kolónie škodcov sú ešte nejaký čas viditeľné, ale vývoj lariev sa zastaví. Znižuje reprodukčnú schopnosť dospelých jedincov a životaschopnosť vajíčok.

Prečo NeemAzal? Väčšina insekticídov zabíja iný užitočný hmyz ako včely. Napríklad lienka sedembodková je prirodzenými predátormi vošiek a potrebujú ich ako potravu pre svoj život. Preto je dôležité dbať na výber insekticídu, ktorý chcete použiť. To podporí rast populácie tohto užitočného hmyzu.

Rastliny je potrebné znovu ošetriť približne za 7-10 dní. Tlak škodcov je vysoký a nikde nie je napísané, že vošky neprídu opäť.