Objednávky na parazitické háďatká uzatvárame vždy v piatok do 10h a nasledujúcu stredu expedujeme. Ďakujeme.
Novinka Tip
Kód: ART00562

NEMAPLUS (Steinernema feltiae) 5 mil

Neohodnotené
€6,80
Skladom u dodávateľa

Parazitické háďatká Steinernema feltiae na ochranu rastlín pred larvami smutiviek.

Kategória: Škodcovia
Oblasť použitia: Skleník, Okrasné rastliny, Domácnosť

Spôsob pôsobenia:

Háďatko rodu Steinernema feltiae je parazitoid, ktorý parazituje na larvách hostiteľských druhov smutiviek. Infikované larvy sa sfarbia do žltohnedej farby a hynú do 2 - 3 dní po parazitácii a v ich telách sa vyvíja ďalšia generácia háďatiek. Tým sa znižuje napadnutie rastlín larvami.

Upresnenie použitia:

Postrek

Odstráňte všetky filtre v aplikačnom zariadení (v trubici i v tryske). Použite postrekovač s min. otvorom trysky min. 0,8mm. Neprekročte tlak čerpadla 5 barov. Do vody v postrekovači pri stálom miešaní pridajte požadované množstvo bioagens. Postrekovou kvapalinu dôkladne premiešajte, tzn. po dobu min. 3 minút, a ihneď začnite s aplikáciou. Postrek vykonajte za stáleho miešania, aby sa zabránilo usadzovaniu nematod, dokedy všetka aplikačná kvapalina nie je spotrebovaná.

Zálievka

Obsah balenia rozpustite v menšom množstve vody (podľa veľkosti balenia) a potom zmiešajte s požadovaným množstvom vody v krhle, v pomere viď. indikačná tabuľka vyššie.

Do kvetináčov a iných pestovateľských nádob

Obsah balenia rozpustite v menšom množstve vody (podľa veľkosti balenia) a potom zmiešajte s požadovaným množstvom vody v krhle, v pomere viď. Indikačná tabuľka v návode. Množstvo aplikovanej kvapaliny upravte podľa veľkosti pestovateľskej nádoby – viď.  tabuľka v návode na používanie.

Skladovanie:

Je možné krátkodobé preskladnenie v uzavretých originálnych obaloch na suchom, chladnom mieste pri teplote cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmie byť nikdy vystavený teplotám pod bodom mrazu či nad 30°C. Skladovanie je možné po dobu najviac 6 týždňov od dátumu výroby. Neodporúča sa skladovať spoločne s chemickými prípravkami na ochranu rastlín a tekutými látkami. Skladujte mimo dosah detí a oddelene od potravín, nápojov a krmív. Prípravok musí byť použitý pred dátumom exspirácie.

Likvidácia obalov a zvyškov:

Použité obaly možno likvidovať ako domový odpad.

Ďalšie údaje a upresnenia:

  • Teplota pôdy pri aplikácii min 10 °C (ideálna teplota 10 až 25 °C) aspoň po niekoľko hodín denne. Pri vyšších teplotách klesá účinnosť nematod.
  • Aplikujte skoro ráno alebo neskoro večer, aby sa zamedzil účinok tepla a priameho slnečného svetla.
  • Pôda musí byť pri aplikácii vlhká, avšak nie mokrá – nematody nemôžu plávať, a totiž sa nemôžu pohybovať vo vodou nasiaknutej pôde.
  • Jedno ošetrenie výrobkom Nemaplus chráni ošetrovanú plochu zhruba 6 týždňov. V prípade silného napadnutia smutivkami opakujte ošetrenie po 2 týždňoch. Úhyn prvých lariev je viditeľný do 3 dní po aplikácii.
  • Bioagens aplikujte v čo najkratšom čase po doručení a použite celý obsah balenia naraz.
  • Nemaplus aplikujte v čase výskytu škodcu/bezprostredne po objavení prvých lariev smutiviek, tj. v bytoch a uzavretých kultúrach po celý rok, v vonkajšom prostredí v dobe výskytu lariev (buď na jar cca od konca apríla do začiatku júna alebo na jeseň v závislosti na teplote). Aplikáciu vykonajte čo najskôr po sejbe či sadbe.
  • Pred aplikáciou dôkladne prepláchnite aplikačné zariadenie vodou, obzvlášť pokiaľ pred tým bolo použité na postrek insekticídom či nematocidom.
  • Balenie aplikujte na plochu cca 10m2.

Nemaplus

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: