Objednávky na parazitické háďatká uzatvárame vždy v piatok do 10h a nasledujúcu stredu expedujeme. Ďakujeme.
Kód: ART00553

Biele lepové dosky proti piliarkám

Neohodnotené
€4,55
Skladom

Optické lapače s nevysychajúcim lepidlom.

Kategória: Lepové dosky a feromonové lapče
Oblasť použitia: Jadroviny, Kôstkoviny

Optické lepové lapače na signalizáciu výskytu a zníženie populačnej hustoty lietajúcich škodcov s nevysychajúcim lepom.

Balenie obsahuje 5 bielych lepiacich dosiek.

Použitie:

2 lepiace dosky na 1 meter výšky stromu.

Pôsobenie:

Mnohých škodcov priťahujú výrazné farby kvetov. Biela farba priťahuje dospelé piliarky, ktoré sa potom prilepia na nezasychajúce lepidlo. Ak približne týždeň pred začiatkom kvitnutia umiestnime biele lepové dosky, môžeme výrazne znížiť počet samičiek piliarok, ktoré by inak vleteli do kvetov a poškodili ich.

Aplikácia:

V čase očakávaného výskytu sledovaných škodcov zaveste lepiace dosky nad plodinu. Prevlečte drôt cez otvory vo fólii a zaistite lapač v korune stromu. Pasce rozmiestnite rovnomerne po obvode koruny stromu z juhu, východu a západu. Dávajte pozor, aby sa na pasce nedostalo lístie. Ak je to potrebné, vymeňte lepové dosky za nové.

Skladovanie:

Skladujte na suchom, chladnom a dobre vetranom mieste. Doba skladovania v neporušenom obale je 2 roky. Pomocný prípravok na ochranu rastlín, ktorého platnosť uplynula, sa môže uviesť na trh na obdobie jedného roka, ak sa analýzou vhodnej vzorky preukáže, že jeho chemické a fyzikálne vlastnosti sú rovnaké ako tie, na základe ktorých bolo udelené povolenie. Laboratórne analýzy prípravku na tento účel zabezpečuje vlastník prípravku v akreditovanom laboratóriu a predĺžená doba použiteľnosti sa uvádza na obale pomocnej látky.

Uchovávajte oddelene od potravín, nápojov a krmiva.

Likvidácia obalov:

Môže sa likvidovať ako bežný komunálny odpad. Po skončení odchytu škodcov zložte zlepený lepiaci pás a zlikvidujte ho v domácom odpade. Obal je možné zlikvidovať v separovanom odpade.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: