Objednávky na parazitické háďatká uzatvárame vždy v piatok do 10h a nasledujúcu stredu expedujeme. Ďakujeme.
Kód: ART00848

Nemagreen (50 mil.)

Neohodnotené
€41,30
Na dotaz

Biologický prípravok na ochranu pastvín a trávnikov pred chrústom obyčajným.

 

Spôsob pôsobenia:

Háďatko rodu Heterorhabditis bacteriophora je parazitoid, ktorý parazituje v larvách hostiteľských druhov ako sú chrústi. Infikované larvy škodcov do 2 týždňov po parazitácíi sa sfarbia do hnedo-červena a hynú. V ich telách prebieha vývoj ďalšej generácie háďatiek. Tak dochádza k redukcií napadnutia trávníka škodcom, ktorý ho znehodnocuje. 

 

Špecifikácia použitia: 

Nema-green je najúčinnejší pri teplote pôdy medzi 12 a 25 °C. Výrobok je veľmi citlivý na UV žiarenie a na vysychanie, a preto by sa mal aplikovať večer alebo za zamračeného počasia. Povrch pôdy by mal byť v čase aplikácie vlhký.

Obsah balenia rozpustite v malom množstve vody (v závislosti od veľkosti balenia) a potom ho zmiešajte s potrebným množstvom vody v krhle alebo postrekovači. Použite postrekovaciu dýzu s minimálnym otvorom 0,8 mm, tlak nesmie prekročiť 5 barov.

Po aplikácii háďatka pokropte ošetrenú plochu vodou (1-2 l/m2 ), aby sa háďatká zmyli z listov a spláchli do pôdy. Pôdu udržiavajte vlhkú 3-4 týždne.

Skladovanie

Krátkodobé skladovanie je možné v uzavretom originálnom obale na suchom a chladnom mieste pri teplote približne 4 - 12 °C. Bioagens sa nikdy nesmú vystavovať teplotám pod bodom mrazu alebo nad 35 °C. Skladovanie je možné maximálne 6 týždňov od dátumu výroby. Neodporúča sa skladovať s chemickými prípravkami na ochranu rastlín a prchavými látkami. Skladujte mimo dosahu detí a mimo dosahu potravín, nápojov a krmív. Prípravok sa musí spotrebovať pred uplynutím doby použiteľnosti.

 

Likvidácia obalov a zvyškov: použité obaly sa môžu likvidovať ako domový odpad.

 

Ďalšie podrobnosti a vysvetlenia: 

Teplota pôdy pri aplikácii min. 12 °C (ideálne 12 až 25 °C) aspoň niekoľko hodín denne. Pri vyšších teplotách sa účinnosť nematód znižuje.

Aplikujte skoro ráno alebo večer, aby ste znížili účinok tepla a priameho slnečného žiarenia.

Pôda musí byť v čase aplikácie vlhká, ale nie mokrá - háďatká nemôžu plávať, a preto sa nemôžu pohybovať v pôde nasiaknutej vodou.

Bioagens aplikujte čo najskôr po doručení a spotrebujte celý obsah balenia naraz.

Aplikujte Nema-green v čase výskytu škodcov/bezprostredne po objavení sa prvých lariev škodcov (približne od júla do začiatku septembra v závislosti od teploty a druhu škodcu).

Pred aplikáciou dôkladne opláchnite aplikačné zariadenie vodou, najmä ak sa predtým použilo na postrek insekticídom alebo nematocidom.

 

Príprava aplikačnej kvapaliny: 

 

Postrek

Odstráňte všetky filtre v aplikačnom zariadení (v rúrkach a tryske). Používajte postrekovač s minimálnym otvorom dýzy 0,8 mm. Neprekračujte tlak čerpadla 5 barov. Do vody v postrekovači pridajte požadované množstvo bioagens za stáleho miešania. Postrekovú kvapalinu dôkladne premiešajte, t. j. minimálne 3 minúty, a ihneď začnite s aplikáciou. Striekajte za stáleho miešania, aby ste zabránili hromadeniu háďatiek, kým sa nespotrebuje celá aplikačná kvapalina.

Zálievka

Obsah balenia rozpustite v malom množstve vody (podľa veľkosti balenia) a potom zmiešajte s potrebným množstvom vody v krhle na zalievanie v pomere uvedenom v tabuľke indikácií vyššie. 

 

Balenie aplikujte na plochu cca 100m2.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: